Čarodějnictví ve středověku

9. května 2007 v 8:33 | danissko
Lidé věřili na čarodějnice odedávna. Mysleli si, že do lidského těla může vstoupit ďábel a tam pak provádět všechny možné druhy zlé magie. Nejlepší způsob, jak ďábla zničit je spálit tělo čarodějnice. V letech 1459 až 1598 bylo pro čarodějnictví upáleno přes třicet tisíc lidí. Čarodějnice ve skutečnosti nevypadaly jako v dětských knížkáh, byly by tak totiž moc nápadné. V Německu vyšla roku 1486 kniha ,,Kladivo na čarodějnice", která lidem pomáhala je určit:

Čarodějnice bývá obvykle žena nebo dívka, která:

-má zakalený pohled

-čato zabíjí děti a pojídá je

-mívá rusé vlasy

-umí se proměnit v ptáka nebo zvíře

-nechodí do kostela

-umí létat na koštěti nebo na kozlovi

-nemá ráda muže

-má přátelské vztahy se zvířaty a ta jí pomáhají

Zkoušky čarodějnic:

Čarodějnice nenávidí vodu - a voda nenávidí čarodějnice. Podezřelou je třeba svázat - pravou rukou k levé noze, levou ruku k levé noze a hodit do řeky. Pokud plave, znamená to, že ji voda odmítá a vytlačuje nahoru. Pak se čarodějnice vytáhne a soudí. Pokud klesne ke dnu je nevinna. Vytáhne se a propustí, ale někdy už bývá utopená.

Ve středověku se črodějnice někdy posuzovaly podle Bible. Když dotyčná vážila víc než Bible, dostala svobodu, jenže Bible byly těch dobách opravdu těžké.

zdroj: Děsivé dějiny, Kruté zločiny a trýznivé tresty, Terry Deary

Pak se ale najímali pátrači (inkvizitoři), kteří měli čarodějnice vypátrat. Ti ale všude lhali a šidili a ještě jim za to dobře platili. Ti k odhalování čarodějnic používali speciální bodec, kterým se různě přejíždělo po těle a když náhle zajel pod kůži, znamenalo to že našel ďáblovu značku a čarodějnice byla usvěčená.

Spousta žen a dívek zemřelo nevinných a vinníci většinou nikdy nebyli potrestáni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama